Sürücü Kursu Ara


Tanıtım Videosu

Uygulamalı Sınav Hakkında Bilgi

Uygulamalı sınav, direksiyon eğitimini tamamlayıp, sınava hazır olan sürücü adaylarının sürücü kursu tarafından ilçe milli eğitim müdürlüğüne bildirilmesiyle ve yine ilçe milli eğitim müdürlüğünün belirleyeceği takvimde yapılır. Cumartesi ve Pazar günleri 8:20 ile 17:20 saatleri arasında yapılan sınav için daha önce belirlenen randevu saatinde sınava alınırsınız.

Sınav Süresi

Sınav süresi bir sürücü adayı için 5 dakika Araç bilgisi soruları ile 30 dakika sınav güzergahında araç sürüşü ile 35 dakikalık sınav süreci tamamlanmaktadır.Sınav esnasında, araçta Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanan iki komisyon üyesi ve usta öğretici bulunur. Usta öğreticiniz arka koltukta komisyon üyesi ise ön koltukta oturur.

Sınav Değerlendirmesi
Sınav süresinde 100'e yakın değerlendirme maddesi ile komisyon üyeleri tarafından değerlendirme yapılır. Bazı değerlendirme maddelerinde tek hatadan dolayı, bazılarında ise yapılan 2 hata nedeniyle hata yapılan yerde sınav sonlandırılır. Sınav bitiş noktasına gelen sürücü adayı, komisyon tarafından başarılı veya başarısız olduğu söylenir.

Başarısız Sürücü Adayı
Direksiyon sınavında başarısız olan sürücü adayı, sürücü kursundan en az 2 saat süreyle yeniden direksiyon eğitimi almak zorundadır. Direksiyon eğitimini alan sürücü adayı milli eğitim müdürlüğünün belirleyeceği bir sonraki sınav takviminde yeniden sınava girebilir. İlk sınavından sonra başarısız olan sürücü adayının sonraki 3 sınavda da başarısız olması durumunda, istemeleri hâlinde girdiği son sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren en geç 60 gün içinde aynı kursta ilan edilen direksiyon eğitimi dersinin ücretini ödemek ve 14 saat direksiyon eğitimi dersini almaları şartıyla dört sınav hakkı daha olur.

2021 Yılı Ehliyet Harçlarının Zamlı Fiyatları
...
Sürücü Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?
...
Sürücü kursları katı önlemlerle 1 Haziran 2020'de eğitime başladı
...
B Sınıfı (Manuel Vites) Ehliyeti
...
B Sınıfı (Otomatik Vites) Ehliyeti
...
B1 Sınıfı Ehliyeti
...
BE Sınıfı Ehliyeti
...